Biec albo umrzeć – Kilian Jornet

Miło mi poinformować, że Poezja biegania została patronem książki Biec albo umrzeć Kiliana Jorneta. Niedługo będzie konkurs z możliwością wygrania kilku egzemplarzy książki, a już teraz wszyscy czytelnicy bloga mogą kupić pozycję w przedsprzedaży ze zniżką 25%. Oferta ważna jest do 9 października, czyli daty premiery książki. Aby aktywować zniżkę należy w procesie zamówienia na stronie: http://www.labotiga.pl/biec-albo-umrzec wpisać w pole zniżki hasło: KILIAN.


9 października 2013 roku polscy czytelnicy będą mieli okazję zapoznać się z książką autorstwa mistrza świata w jednej z najtrudniejszych dyscyplin sportowych na świecie – skyrunningu. Biec albo umrzeć Kiliana Jorneta to pozycja, która zaskakuje w swojej dojrzałości i porusza skromnością sportowca. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa SQN.

W dzisiejszych czasach sporty ekstremalne zyskują coraz bardziej na popularności, ale nadal istnieją dyscypliny, o których wie się niewiele. Książka Kiliana Jorneta przybliża czytelnikowi skyrunning, gdzie liczy się każda sekunda, a biegaczom non stop towarzyszy śmiertelne niebezpieczeństwo. Biec albo umrzeć ukazuje umysł człowieka, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

Kilian to człowiek gór, który szanuje naturę. Biega jak zwierzę, instynktownie, a swoich dokonań i zdobywania szczytów nie traktuje jako wyczyn, tylko dążenie do szczęścia. Czytając jego opowieść, chce się wyjść na trasę i czuć to co on.
– Marek Dudziński, Runner’s World

Biec albo umrzeć

Biec albo umrzeć

Correr o morir

Autor:  Kilian Jornet
Tłumaczenie: Barbara Bardadyn
Język oryginału: kataloński
Wydawnictwo: SQN
Liczba stron:  288
Data wydania: 9 października 2013
ISBN: 978-83-63248-71-0
Cena: 39,90

Człowiek wyjątkowy. Heros. Niezwykła osoba. Kilian Jornet jest aktualnym mistrzem świata w skyrunningu, jednej z najtrudniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Wszedł i zszedł z Kilimandżaro szybciej niż ktokolwiek inny. Wymazał wszystkie światowe rekordy w każdym z wyzwań, jakie sobie postawił: Ultra-Trail du Mont-Blanc, Transpirenaica, wyprawa dookoła jeziora Tahoe…

Biec albo umrzeć to dziennik zwycięzcy, filozofia życia i doskonała lekcja dla każdego z nas.

KONKURS!
Przy okazji wydania książki wydawnictwo SQN przygotowało konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Można wygrać buty Salomon w których biega Kilian oraz słuchawki dla biegaczy od firmy Jabra. Szczegóły zabawy są w szczegółowy sposób opisane na opasce dołączanej do książki. Sponsorami konkursu są firmy Salomon i Jabra.

biec-albo-umrzec-opaska

Informacja o autorze:
Kílian Jornet Burgada – hiszpański biegacz długodystansowy, skialpinista, kolarz górski i dwuboista (bieg górski i rower górski) z Katalonii. Był trzykrotnym zwycięzcą w Skyrunner World Series w latach 2007-2009 oraz zwycięzcą Western States Endurance Run w 2011 roku. Ustanowił rekord w biegu na szczyt Kilimanjaro i z powrotem z czasem 7 godzin, 14 minut oraz rekord w biegu na Górę Olimp i z powrotem z czasem 5 godzin 19 minut 45 sekund. Organizator projektu Szczyty mojego Życia (ang. Summits of my Life), w którym zdobywa biegiem najwyższe szczyty górskie.

Wydawca w Polsce:
Wydawnictwo SQN powstało w połowie 2010 roku. Ideą, która przyświecała założycielom jest publikowanie książek “z pasją”. Dla jednych pasją jest piłka nożna, dla innych film, trzeci interesuje się sztuką współczesną a jeszcze kolejny po prostu literaturą. Jednak każdy z nich ma możliwość dzielić się swoją pasją właśnie poprzez książkę.

W oparciu o te założenia działa Sine Qua Non. Wśród pozycji, które ukazały się nakładem wydawnictwa można znaleźć książki o piłce nożnej, sztuce współczesnej, serialowe oraz inne, które są realizacją pasji.

Strona www: www.wsqn.pl

3 Comments

  1. Super, już czekam z niecierpliwością na premierę :)
    Zapowiada się kolejna obowiązkowa pozycja na półce biegacza ! :)

  2. Karolina

    O, mam nadzieję, że nie będzie jakiś bardzo trudny ten konkurs, bo czuję, że to będzie książka na miarę „Urodzonych biegaczy” :)

  3. Mocny tytuł :D Założę się, że książka jest bardzo ciekawa i zapadająca w pamięć. Chyba sobie ją sprawię :)

Dodaj komentarz